الناز رکابی:
رقابت‌های آسیایی سنگ‌نوردی؛ سخت و نفس گیر بود!

 

عضو تیم ملی سنگ‌نوردی گفت: رقابت در بیستمین دوره مسابقات آسیایی سنگ‌نوردی كه در كشور 'چین' برگزار شد به خاطر حضور ورزشكاران قدر و توانمند ، بسیار سخت و نفس گیر بود.

"الناز ركابی" ، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: در این دوره از رقابت ها، سنگ‌نوردانی از كشورهایی چون 'ژاپن ، كره جنوبی و چین' كه دارای عناوین قهرمانی جهان هستند حضور داشتند و كار را برای كسب پیروزی سخت تر كرده بودند.

وی اظهار داشت: سنگ‌نوردان اعزامی ایران در این مسابقات خوب و توانمند ظاهر شدند و برای نخستین بار توانستند ایران را در این رشته ورزشی صاحب نشان كنند.

"ركابی" گفت: در این مسابقات ، "یوكا كوبایاشی" از قهرمانان جهان در رشته ی سرطناب از كشور ژاپن و "كیم جین" از قهرمانان رشته سرطناب و بولدرینگ و "هی كایلین" نیز از قهرمانان رشته سرعت از كره جنوبی ، ازجمله حریفان قدر بودند.

وی افزود: برای كسب پیروزی همه توان و تلاش خود را بكار گرفتم و تا مرحله فینال نیز پیش رفتم ولی گویا بخت با من یار نبود و تنها توانستم در رشته سرطناب در مكان چهارم و در رشته بولدرینگ نیز در رده ششم قرار گیرم.

"ركابی" تصریح كرد: امیدوار بودم در این رقابت ها نشان بیاورم ولی كم تجربه بودن مانع از آن شد و انشاء الله در رقابت های آینده تمام تلاش خود را برای كسب نشان بكار خواهم گرفت.

وی یادآور شد: در این رقابت ها تیم ایران در رشته سرعت مقام دوم را كسب كرد و 'داود ركابی' در رشته سرطناب دوم شد و 'فرناز اسماعیل زاده' در رشته 'اورال' كه شامل سه رشته 'سرعت، سرطناب و سختی مسیر' است به نشان برنز رسید.

به گزارش ایرنا ، این ورزشكار زنجانی كه 22 ساله می باشد در مسابقات بین المللی سنگنوردی 'مستر كاپ فجر' كه بهمن ماه پارسال و با حضور ورزشكاران قدر خارجی در استان زنجان برگزار شد توانست در رشته های 'بولدرینگ و سرطناب'، بر رقبای خود پیروز و پرچم مقدس و پرافتخار ایران را به اهتزاز درآورد.

این رقابتهای بین المللی از 13 تا 16 بهمن ماه در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان و با حضور قریب به 400 ورزشكار داخلی و خارجی و در سه رشته 'سرعت ، سرطناب و بولدرینگ' برگزار شد.

"الناز ركابی" از 10 سال پیش در این رشته فعالیت خود را آغاز كرده و مدت 9 سال است كه عضو تیم ملی شده و در طول این مدت نیز با حضور در مسابقات برون مرزی برای ایران اسلامی افتخارآفرینی كرده است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 اردیبهشت 1391    | توسط: حسن باقری    | طبقه بندی موضوعات: آخرین اخبار كوهنوردی،     | نظرات()